Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Místo zpětného odběru v obci Chbany - aktualizace 8.11.2022

Místo zpětného odběru v obci Chbany - aktualizace 8.11.2022OTEVŘENÍ "MÍSTA ZPĚTNÉHO ODBĚRU" JE PŘESUNUTO NA ZAČÁTEK PŘÍŠTÍ ROKU!!!

I přesto je možné odpad již dovážet nyní. Po telefonické dohodě (474 392 022) bude umožněno odpad dovézt ve všední dny od pondělí do pátku v době od 7:30 hodin do 14:00 hodin.

A kdo může kontejnery využívat?

Všichni trvale žijící občané v našem správním území + vlastníci rekreačních objektů. Všichni jsou povinni se prokázat občanským průkazem, kdy u chatařů se bude zpětně kontrolovat, zda v obci platí poplatek za odpad.

Zatím se bude odebírat pouze objemný odpad z domácností (matrace, koberce, linolea, starý nábytek, apod.) + dosloužilé elektrozařízení (lednice, mrazáky, televize, radia, vysavače, apod. – vše pouze kompletní).

Nebezpečné složky komunálního odpadu (obaly od nebezpečných látek, absorpční činidla, barvy, laky, oleje, rozpouštědla, nekompletní elektrozařízení) prozatím odebírat nebudeme, dokud na uvedené nebudeme mít speciální nádoby. Toto se týká i pneumatik. Do budoucna se počítá, že bude umožněn odběr pneumatik, ale pouze od osobních vozidel s limitem 4ks/ rok/ osoba starší 18 let.