Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Plánovaná změna autobusové dopravy: Kadaň - Žatec od 10.12.2023

Plánovaná změna autobusové dopravy: Kadaň - Žatec od 10.12.2023Dovolujeme si Vás tímto informovat o chystané změně v autobusové dopravě na trase Ka­daň – Žatec od 10. 12. 2023.

V současné době tuto dopravu zajišťuje na základě objednávky Ústeckého kraje dopravce Umbrella City Lines linkou 753 v intervalu 60 minut v dopravní špičce, dopoledne a o víken­dech pak v intervalu 120 minut. Na základě společných jednání zástupců integrovaných do­pravních systémů v Ústeckém kraji (DÚK), Středočeském kraji (IDSK) a Hlavním městě Praze (PID) vznikl projekt nové autobusové linky 415 z Kadaně přes Žatec do Prahy. Tato linka plně nahradí linku 753, která tímto zanikne.

Rozsah dopravy: Intervaly a počty spojů v pracovní dny zůstanou zachované, o víkendu se počet spojů navýší o 1 pár spojů. Ne každý spoj bude z Kadaně veden až do Prahy. Některé spoje budou ukon­čeny v Žatci. Cca 50 % spojů linky 415 bude i nadále zajišťovat dopravce Umbrella City Lines dle standardů DÚK (tzv. zelené autobusy). Zbylé výkony zajistí dopravci ČSAD Česká Lípa a Transdev dle standardů PID. Na rozdíl od linky 753 linka 415 nebude vedena k elektrárně Prunéřov (dnes jen 3 páry spojů v pracovní dny) a k vlakovému nádraží v Žatci. Důvodem je především prodloužení trasy do Prahy.

Tarif: V úseku Kadaň – Žatec bude i nadále uznáván plně integrovaný tarif DÚK. V úseku Žatec – Nové Strašecí budou uznávány tarify DÚK a PID. V Úseku Nové Strašecí – Praha, Zličín bude uznáván pouze tarif PID. Pro cesty např. z Kadaně do Prahy budou v autobusech vydávány jízdenky dle tzv. lomeného tarifu, tedy v jedné části trasy se jízdné vypočítá dle tarifu DÚK, v druhé části trasy dle tarifu PID.

    Nová autobusová linka 415 Kadaň – Žatec – Praha je zpra­covaná tak, aby byly co nejvíce zachovány současné časy odjezdů v úseku Kadaň – Žatec.

 

Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství

 

Nový jízdný řád platný od 10.12.2023 ke stažení zde