Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Sběrný dvůr obce Chbany - aktualizace 13.9.2022

Sběrný dvůr obce Chbany - aktualizace 13.9.2022I nadále řešíme legislativní proces, který „brzdí“ oficiální otevření sběrného dvora. Nicméně kontejnery máme již připraveny, proto stále platí, že s předstihem budeme odpad již skladovat.

Po telefonické dohodě (474 392 022) bude umožněno odpad do dvora dovézt ve všední dny od pondělí do pátku v době od 7:30 hodin do 14:00 hodin.

Bez telefonické dohody můžete dovézt odpad v sobotu a v neděli ve dnech 24.9.2022 a 25.9.2022 v čase od 12:00 hodin do 16:00 hodin – směr označen cedulemi.

A kdo může náš dvůr využívat?

Všichni trvale žijící občané v našem správním území + vlastníci rekreačních objektů. Všichni jsou povinni se prokázat občanským průkazem, kdy u chatařů se bude zpětně kontrolovat, zda v obci platí poplatek za odpad.

Zatím se bude odebírat pouze objemný odpad z domácností (matrace, koberce, linolea, starý nábytek, apod.) + dosloužilé elektrozařízení (lednice, mrazáky, televize, radia, vysavače, apod. – vše pouze kompletní).

Nebezpečné složky komunálního odpadu (obaly od nebezpečných látek, absorpční činidla, barvy, laky, oleje, rozpouštědla, nekompletní elektrozařízení) prozatím odebírat nebudeme, dokud na uvedené nebudeme mít speciální nádoby. Toto se týká i pneumatik. Do budoucna se počítá, že bude umožněn odběr pneumatik, ale pouze od osobních vozidel s limitem 4ks/ rok/ osoba starší 18 let.