Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Sběrový dvůr obce Chbany - informace

Sběrový dvůr obce Chbany - informaceObec Chbany připravuje otevření sběrného dvora v obci Chbany (proto také byla zrušená sběrná sobota dne 7.5.2022). V momentální chvíli se řeší legislativní proces, který „brzdí“ oficiální otevření. Nicméně kontejnery máme již připraveny, proto jsme se rozhodli, že s předstihem budeme odpad již skladovat.

Po telefonické dohodě (474 392 022) bude umožněno odpad do dvora dovézt ve všední dny od pondělí do pátku v době od 7:30 hodin do 14:00 hodin. V budoucnu se plánuje otevření sběrného dvora i o víkendu, ale prozatím je naplánován v květnu pouze jeden víkend a to sobota a neděle ve dnech 28.5.2022 a 29.5.2022 v čase od 12:00 hodin do 16:00 hodin.

A kdo může náš dvůr využívat? Všichni trvale žijící občané v našem správním území + vlastníci rekreačních objektů.

Zatím se bude odebírat pouze objemný odpad z domácností (matrace, koberce, linolea, starý nábytek, apod.) + dosloužilé elektrozařízení (lednice, mrazáky, televize, radia, vysavače, apod. – vše pouze kompletní). Nebezpečné složky komunálního odpadu (obaly od nebezpečných látek, absorpční činidla, barvy, laky, oleje, rozpouštědla, nekompletní elektrozařízení) prozatím odebírat nebudeme, dokud na uvedené nebudeme mít speciální nádoby. Toto se týká i pneumatik. Do budoucna se počítá, že bude umožněn odběr pneumatik, ale pouze od osobních vozidel s limitem 4ks/ rok/ osoba starší 18 let.