Drobečková navigace

Úvod > Turista > Kam za kulturou

Kam za kulturou


Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích

Místo
Zámecké náměstí 517, 41501 Teplice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice je situována v přízemí tzv. románského křídla teplického zámku. Toto nejstarší křídlo zámku bylo součástí kláštera benediktinek založeného kolem roku 1160 českou královnou Juditou, manželkou krále Vladislava.

Více

Skanzen

Místo
74, 40002 Zubrnice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Zemědělská usedlost s hospodářskými budovami a sušárnou. Vesnická škola, krámek a kostel.

Více

Prohlídková trasa

Místo
Zámecká 160, 40323 Velké Březno
Datum konání
Stálá akce
Typ

Zámecké interiéry připomínající život rodiny Chotků, příslušníků staré české šlechty.

Více

Pavilony zvířat

Místo
Drážďanská 454, Krásné Březno, 40007 Ústí nad Labem
Datum konání
Stálá akce
Typ

ZOO se rozkládá na téměř 30 ha. Pavilon šelem, pavilon exotária, nosorožci, žirafy, sloni Kala a Delhi, zebry, antilopy, medvědi a samozřejmně lachtan Moritz, který vám rád předvede své cvičení.

Více

Přírodovědné, archeologické, historické sbírky, sbírky vojenství a technické sbírky

Místo
Masarykova 1000, Ústí nad Labem-centrum, 40001 Ústí nad Labem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Sbírky obsahují početné a významné soubory dokumentující především přírodu severozápadních Čech, Českého středohoří a Krušných hor. Nalezneme zde tisíce geologických vzorků minerálů, hornin a doklady paleontologické, herbář, početné jsou zvláště soubory entomologické, atraktivní jsou sbírky zoologické s řadou zajímavých preparátů. V souvislosti s výstavbou v historickém centru města Ústí nad Labem v posledních desetiletích se rozrostly také sbírky archeologické. Historické sbírky obsahují například desetitisíce fotografií, negativů, diapozitivů nebo pohlednic. Jsou zde také sbírky vojenství, které jsou mimořádné například souborem zbraní a vojenského materiálu z období kolem roku 1813, kdy se odehrála bitva u Chlumce. Vzhledem k průmyslovému charakteru regionu jsou početné technické sbírky. Výtvarná umění a umělecká řemesla jsou zastoupena například historickým nábytkem, sklem, souborem pozdně gotických dřevořezeb nebo krajinomalbou 19. a 20.století.

Více

Historie a současnost modelové železnice, Historie hutnictví

Místo
Ústí nad Labem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice představuje nejen různě velká funkční kolejiště velikostí N, TT a H0, ale také zajímavé a unikátní modely např. od firmy Merkur, Märklin nebo Rokal! Jeden sál je věnován stálé expozici O historii hutnictví v ústeckém kraji. Je zde model dolu s okolím, důlní vozík a spousta papírových dokumentů k tomuto tématu.

Více

Historie hradu

Místo
Ústí nad Labem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice o historii hradu. Erby majitelů. Trojrozměrný model podoby hradu z konce 15. století. Expozice romantismu. Připomínka pobytu Richarda Wágnera. Historie obyvatel a vlastníků hradu. Expozice mučících středověkých nástrojů a přístrojů práva útrpného.

Více

Historie a současnost železnice

Místo
25, Týniště, 40002 Zubrnice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Ve sbírkách muzea se nachází historická kolejová vozidla, inspektorská drezína, traťmistrovské kolo, kolejový jeřáb, nákladní kolejová drezína, motorová lokomotiva apod.

Více